Blíži sa koniec roka a vy neviete kam s deťmi na školský výlet? Zoberte ich do Modry. Pripravíme vám a zorganizujeme Vám zaujímavý program. 

Exkurzia v Slovenskej ľudovej majolike

Začať môžete napríklad exkurziou v Slovenskej ľudovej majolike, kde si vypočujete o histórii a vzniku nášho kultúrneho dedičstva. Deti určite zaujme točenie na kruhu, uvidia glazovanie, či šikovné ruky maliarok. Ohúria ich obrovské staré pece, v ktorých sa niekedy pálila modranská majolika. Pri kreatívnom workshope si deti budú môcť namaľovať aj výrobok, ktorý bude pre nich neskôr peknou spomienkou.

Cintorín a lampáš, Modra Tours

Modranský cintorín

Ďalším bodom programu je modranský cintorín, kde je pochovaný Ľudovít Štúr, brat Karol a celá generácia Zochovcov. Prehliadka mesta deťom priblíži hlavné pamiatky spojené so životom Karola a Ľudovíta Štúra. Lýceum Karola Štúra, kde pôsobil aj Janko Kalinčiak, evanjelická fara, odkiaľ utekal Ľudovít Štúr pred zatykačom.  Ale aj nová evanjelická fara, na ktorej písal Samuel Zoch Deklaráciu slovenského národa. Poslednou zastávkou na Štúrovej ulici je socha Ľ. Štúra na námestí a v neposlednom rade dom, v ktorom žil posledných päť rokov svojho života.

Cintorín a lampáš, Modra Tours

PAMIATKY MESTA MODRA

Deti sa dozvedia sa aj čo to z histórie mesta, uvidia zachovalé mestské hradby, modranskú strážnu vežu a kostoly. V komunitnej záhrade im ukážeme rozprávkové keramické dlaždice, ktoré maľovali naši keramickí majstri a prekvapením budú tajné dvere do Narnie.

pohlad na modru, kostol sv. stefana

Múzeum Ľ.Štúra

Výlet zakončíme pútavým výkladom lektoriek Múzea Ľ. Štúra. Okrem pamätnej izby deti čaká zaujímavý kvíz, dotykové pexeso o národovcoch, pramienok Štúrových vlasov a jeho zásnubný obraz.

MODRANSKÁ ZMZRLINA

Sladkou odmenou po zaujímavom programe bude modranská zmrzlina. I keď to nebude výlet vláčikom do Modry, vieme vám zabezpečiť prepravu autobusom. Veríme, že to bude pekný výlet, na ktorý budete ešte dlho spomínať.  

modranska_zmrzlina

Foto: Bratislava Tourism Region, Pexels