ZÁŽITKY

Zážitkové prehliadky

Nočná lampášová prehliadka modranského cintorína

Noc, lampáše, cintorín a história. Dobrodružné kombo. Objavte zaujímavé osobnosti, ktoré tvorili dejiny Modry. Národní buditelia, učitelia, spisovatelia, umelci, keramikári, vinári a vedci. Vedeli ste, že vynálezca Viney bol z Modry?

Nočná lampášová prehliadka Pezinok, Modra Tours

Nočná lampášová prehliadka Pezinka

Viete čo znamená pôvodný názov Pezinka Bozen? Ktorý kostol je najstarší, kde bola židovská synagóga, či kam sa podel potok, ktorý pretekal stredom mesta?

NOČNÁ LAMPÁŠOVÁ PREHLIADKA MODRY

Nebaví Vás spoznávať cez deň keď slnko svieti a vládne ruch mesta? Máte radi keď sa trochu schladí a tma Vás neodradí? Vyberte sa spolu s nami za dobrodružstvom a zážitkami. Mesiačik nám bude svietiť, môžte zobrať psy aj deti.

SPLNOVÁ CINTORÍNSKA PREHLIADKA

Napadlo vás niekedy, že cintorín môže byť dobrodružným miestom objavovania a spoznávania histórie? Čítali ste niekedy mená a dátumy na náhrobných kameňoch a pýtali ste sa aký život títo ľudia viedli?

Lampášová prehliadka Svätého Jura

Nočná lampášová prehliadka Svätého Jura

Máte radi tmu, lampáše, históriu a tajomstvá? Poďte s nami spoznať zaujímavosti a záhady pamiatkovej rezervácie Svätého Jura. Viete kde sa náchadza tajná podzemná chodba, zmiznutý meč, či 500-ročná biblia?

Pútavé prehliadky

Prehliadka Modry

POKLADY MESTA MODRA

Prehliadka najzaujímavejších pamätihodností Modry. Uvidíte najdôležitejšie dominanty mesta, kostoly, hradby a brány mesta a dozviete sa v čom je Modra prvá a jedinečná.

ŠTÚROVA MODRA

Viete ako by dnes napísal Štúr smsku? Ktorú ženu skutočne miloval? Kde rád chodieval? Komu sa sťažoval? Ako sa liečil a ako zomrel? A predovšetkým aký odkaz nám zanechal? To všetko a oveľa viac sa dozviete na našej prehliadke.

POKLADY SVÄTÉHO JURA

Objavte čarovnú atmosféru mestskej rezervácie bývalého kráľovského mesta. Vedeli ste, že v Svätom Juri býval Chatam Sofer, Michal Dočolomanský či Viktor Kubal?

POKLADY MESTA Pezinok

Viete čo znamená pôvodný názov Pezinka Bozen? Ktorý kostol je najstarší, kde bola židovská synagóga, či kam sa podel potok z Potočnej ulice?

KERAMICKÁ MODRA

Vyberieme sa po stopách a tradícii modranskej keramiky. Naučíme sa ako sa do hliny vdýchne život. Modranská keramika je súčasťou nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenskej republiky.

prehliadka_bratislavy

POKLADY MESTA BRATISLVA

Krásne a fotogenické hlavné mesto na Dunaji ponúka nádherné výhľady, malebné uličky, slávne osobnosti a zaujímavé príbehy. Preskúmajte s nami najnavštevovanejšie pamiatky a dozviete sa menej známe fakty.