ZÁŽITKY

Zážitkové prehliadky

Nočná lampášová prehliadka modranského cintorína

Noc, lampáše, cintorín a história. Dobrodružné kombo. Objavte zaujímavé osobnosti, ktoré tvorili dejiny Modry. Národní buditelia, učitelia, spisovatelia, umelci, keramikári, vinári a vedci. Vedeli ste, že vynálezca Viney bol z Modry?

Večerná prehliadka Modry

Nebaví Vás spoznávať cez deň keď svieti slnko a vládne ruch mesta? Máte radi keď sa trochu schladí a tma Vás neodradí? Vyberte sa spolu s nami za pamätnými tabuľami. Mesiačik nám bude svietiť, môžte zobrať psy aj deti.

Nočná lampášová prehliadka Svätého Jura

Máte radi tmu, lampáše, históriu a tajomstvá? Poďte s nami spoznať zaujímavosti a záhady pamiatkovej rezervácie Svätého Jura. Viete kde sa náchadza tajná podzemná chodba, zmiznutý meč, či 500-ročná biblia?

Základné prehliadky

HISTORICKÁ PRECHÁDZKA MODROU

Prehliadka najzaujímavejších pamätihodností Modry. Uvidíte najdôležitejšie dominanty mesta, kostoly, hradby a brány mesta a dozviete sa v čom je Modra prvá a jedinečná.

POKLADY SVÄTÉHO JURA

Objavte čarovnú atmosféru mestkej rezervácie bývalého kráľovského mesta. Vedeli ste, že v Svätom Juri býval Chatam Sofer, Michal Dočolomanský či Viktor Kubal?

KERAMICKÁ MODRA

Vyberieme sa po stopách a tradícii modranskej keramiky. Naučíme sa ako sa do hliny vdýchne život. Modranská keramika je súčasťou nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenskej republiky.