O mne

Vyrastala som v malebnom malokarpatskom mestečku Modra, obklopená úrodnými úbočiami vinohradov, lúk a lesov. Som lokál patriotka, cestovateľka a sprievodkyňa, ktorá miluje svoje rodné mesto, prírodu, pohyb, turistiku, históriu, dobré víno, skvelých ľudí a príbehy. Ako 16-ročná som prvýkrát vykročila do sveta, kedy ma rodičia poslali zdokonaliť si jazyk na letnú brigádu do Nemecka. To bol len začiatok mojej dlhej dobrodružnej cesty poznávania a objavovania rôznych krajín, kultúr, ľudí a samej seba.

Krátko po zmaturovaní na Obchodnej akadémii som sa rozhodla skúsiť šťastie vo Veľkej Británii. Po dvojročnom au-pairskom a jazykovom pobyte som sa vrátila na Slovensko. Zaujímal ma cestovný ruch a tak som absolvovala sprievodcovský kurz. Kurz a jazykové znalosti mi umožnili zamestnať sa vo vychytenej cestovnej kancelárii. Predávali sme lukratívne destinácie ako Ibiza, Cyprus, Emiráty či Izrael. Po pár rokoch ma to však opäť zlákalo za hranice všedných dní. Túžila som sa naučiť po španielsky. A tak som si tento sen splnila na severe Španielska a Kanárskych ostrovoch. Domov som sa vrátila obohatená o cenné skúsenosti a nové jazykové zručnosti. Naďalej som pracovala v turizme. Tvorila som a predávala dovolenkové pobyty na Mallorcu a do Turecka. V televízii práve vtedy bežal seriál Loď lásky a mňa tie krásne veľké zámorské lode fascinovali. Veľmi som sa túžila na takej lodi plaviť a vidieť svet. Nakoniec som pre Princess Cruisses pracovala päť rokov. Bola som nadšená. Práca snov. Cestujete a ešte Vám aj za to platia. Ako námorníčka som mala možnosť cestovať naprieč kontinentmi, spoznávať rôzne mestá a kultúry, zoznámiť sa so skvelými ľuďmi. Alijaška, Antarktída, Severná či Južná Amerika, Karibik, Nový Zéland, Austrália, Tahity, ale aj stará dobrá Európa.

Čím viac som cestovala a videla, tým viac som si uvedomovala aké poklady máme v Modre, v Malých Karpatoch. Božské ticho Harmónie a Zochovej Chaty. Nespočetné turistické trasy a úžasné výhľady. Vychýrené modranské víno a svetoznáma keramika. Štúrovci a Zochovci, ktorí tvorili naše novodobé národné dejiny. Umelci a maliari, básnici a spisovatelia, ktorí našli inšpiráciu v romantickom prostredí Malých Karpát. Túto inšpiráciu som našla aj ja.

Od roku 2010 som sa usadila na Slovensku. Svoje pracovné a cestovateľské poznatky som sa rozhodla zúžitkovať a ponúkať zážitky a výlety tam kde to mám najradšej, v mojej milovanej Modre. Ponúkam Vám teda netradičné i tradičné prehliadky i výlety. Cez deň, večer, v noci, v meste aj na cintoríne, v lese aj v pivnici. Počuli ste už o farebnej degustácii? Alebo o nočnej lampášovej prehliadke na cintoríne?

Teším sa na vás☺!

Martina Klúčiková