ŠKOLSKÉ VÝLETY

V PRÍRODE

ČERVENOKAMENSKÁ TÚRIČKA

Spoznajte okolie hradu Červeného kameňa so sprievodcom. Počas 1,5 -hod. vychádzky sa oboznámite s historickými pamiatkami, malebnými vyhliadkami, zaujímavými povesťami. Uvidíme miesto, kde mal pôvodne stáť hrad Červený kameň, nádherný park s pohrebnou kaplnkou, kalváriu a starý židovský cintorín. Trasa je nenáročná a zvládnu ju deti v každom školskom veku.

PO STOPÁCH HUNCOKÁROV

2,5- hod. vychádzka v krásnom prostredí lesov Zochovej chaty žiakov oboznámi s pojmom huncokár, s históriou ich príchodu na Slovensko. Ukážeme si im v akých domoch žili, čím sa zaoberali, aký život mali, kam chodili do školy a čo sa učili ako sa hrali či zabávali. V prípade záujmu je možné zahrnúť aj výstup na rozhadňu Alexandra Filípka odkiaľ sú nadherné výhľady na celé okolie.

V MESTE

PREHLIADKA MODRANSKÉHO CINTORÍNA

Ak chcete k svojmu školskému výletu v Modre a k návšteve Múzea Ľudovíta Štúra pripraviť ešte zaujímavý program, ponúkame vám prehliadku na modranskom cintoríne. Žiaci sa dozvedia, že okrem Ľ.Štúra tu žil aj Samuel Zoch, tvorca slov Deklarácie slovenského národa, známy keramikári či ilustrátori detských knižiek Prázdniny so strýcom Rafaelom, Maroško či Jerguš Lapin.

PREHLIADKA MODRY

Táto prehliadka je vhodná pre školy, ktoré si chcú svoj školský program obohatiť aj prehliadkou po nádhernom malokarpatskom meste. Žiaci sa dozvedia zaujímavé historické fakty o vzniku mesta, jeho názve, o vinohradníctve, keramike, známych osobnostiach a zaujímavostiach. Radi vám pripravíme aj celodenný program s návštevou Slovenskej ľudovej keramiky či iných atrakcií.