TURISTIKA

Harmonická túrička

Poznávacia túrička v najpopulárnejšom rekreačnom stredisku bývalej rakúsko-uhorskej monarchie v Harmónii. Nechajte sa unášať harmonickým prostredím, príbehami harmonických víl, objavte skrytú štôlňu a kochajte sa výhľadom zo slovanského hradiska Zámčisko.

Slovanská mytologická túrička

Povznášajúca prechádzka tajomným lesom Malých Karpát vás prevedie panteónom slovanských bohov, krásnymi zákutiami málo navštevovaných lokalít, bzučiach potôčkov, majestátnych bukov a mytologických príbehov.

Červenokamenská túrička

Zaujímavá turistika s výkladom v okolí panstva Červený kameň a Častianskej doliny. Objavíme staré bane, židovský cintorín a niekoľko kaplniek.

Svätojurská túrička

Táto komentovaná potulka spája tri zaujímavé miesta. Vinohradnícky skanzen so svätojurskou vyhliadkou, hrad Biely Kameň a slovanské hradisko nad Neštichom. 

Dobrodužná cajlanská túrička

Poldenný výlet cez málo navštevované cajlanské lesy nás zavedie od Cajlanskej kalvárii na magickú Malú Cajlanskú homoľu k mohutným skalným bralám až k rekereačnej oblasti Stupy. Túra je vhodná pre vytrvalých dobrodruhov.

Hornoorešanská keltská túrička

Vedeli ste o tom, že nad Orešanmi máme najstaršie keltské hradisko na Slovensku? Obetovali Kelti na Slepom vrchu len zvieratá alebo aj ľudí? Boli naozaj takí odvážni a nespútaní ako sa o nich hovorí? 

 

Modranská prírodovedná túrička

Edukačno výživná potulka o vzniku lesov a rozoznávaní stromov s enviro-ekológom vás povedie cez krásne modranské lesy, kopce a vinohradnícky chotár. 

VINOSADSKÁ PRÍRODOVEDNÁ TÚRIČKA

Zaujímavá túrička s enviro-ekológom, ktorá vás povedie cez trlinský vinohradnícky chotár, divokrásne vinosadské lesy a malebné lúky.

Častovsko-ompitálska potulka

Poznávacia potulka častovsko-ompitálskym chotárom po pamiatkach a prírodných pokladoch. Uvidíme najstarší gaštan v Malých Karpatoch, uvidíme rodisko Juraja Fándlyho a pokocháme sa malebnými vinohradníckymi scenériami.

Zbojnícka túrička

Prírodovedná túrička tajomným zbojníckym lesom. Zažijete rozpravu o priezračnom horskom potoku, majestátnych bukoch a kamenných obroch. Objavíme tisícročný magický predel medzi dobrom a zlom a nebudú chýbať ani zbojníci.

Po stopách horských ľudí

Máte radi prírodu, čerstvý vzduch a poznávanie? Poďte s nami na vychádzku po stopách nemecky hovoriacich drevorubačov nazývaných Huncokárov, ktorí k nám prišli za čias Márie Terézie. 

PEZINSKÁ BANÍCKA TÚRIČKA

Pridajte sa k nám na putovanie za zlatou banskou horúčkou, tajnými zásobami vzácnych kovov a baníckymi škriatkami. 3-hodinová banícka túrička pre všetkých.