TURISTIKA

Zbojnícka túrička

Prírodovedná túrička tajomným zbojníckym lesom. Zažijete rozpravu o priezračnom horskom potoku, majestátnych bukoch a kamenných obroch. Objavíme tisícročný magický predel medzi dobrom a zlom a zažijeme nádherné západy slnka. 

Po stopách horských ľudí

Máte radi prírodu, čerstvý vzduch a poznávanie? Poďte s nami na vychádzku po stopách nemecky hovoriacich drevorubačov nazývaných Huncokárov, ktorí k nám prišli za čias Márie Terézie.

Červenokamenská potulka

Zaujímavá turistika s výkladom v okolí panstva Červený kameň a Častianskej doliny. Objavíme staré bane, židovský cintorín a niekoľko kaplniek.

VINOSADSKÁ PRÍRODOVEDNÁ TÚRIČKA

Zaujímavá túrička s enviro-ekológom, ktorá vás povedie cez trlinský vinohradnícky chotár, divokrásne vinosadské lesy a malebné lúky.

Modranská prírodovedná túrička

Edukačno výživná potulka o vzniku lesov a rozoznávaní stromov s enviro-ekológom vás povedie cez krásne modranské lesy, kopce a vinohradnícky chotár. 

PEZINSKÁ BANÍCKA TÚRIČKA

Pridajte sa k nám na putovanie za zlatou banskou horúčkou, tajnými zásobami vzácnych kovov a baníckymi škriatkami. 3-hodinová banícka túrička pre všetkých.

Častovsko-ompitálska potulka

Poznávacia potulka častovsko-ompitálskym chotárom po pamiatkach a prírodných pokladoch.

Svätojurská túrička

Táto komentovaná potulka spája tri zaujímavé miesta. Vinohradnícky skanzen so svätojurskou vyhliadkou, hrad Biely Kameň a slovanské hradisko nad Neštichom. 

Harmonická túrička

Poznávacia túrička v najpopulárnejšom rekreačnom stredisku bývalej rakúsko-uhorskej monarchie v Harmónii. Nechajte sa unášať harmonickým prostredím, príbehami harmonických víl, objavte skrytú štôlňu a kochajte sa výhľadom zo slovanského hradiska Zámčisko.