TURISTIKA

Harmonická túrička

Poznávacia túrička v najpopulárnejšom rekreačnom stredisku bývalej rakúsko-uhorskej monarchie v Harmónii. Nechajte sa unášať harmonickým prostredím, príbehami harmonických víl, objavte skrytú štôlňu a kochajte sa výhľadom zo slovanského hradiska Zámčisko.

Slovanská mytologická túrička

Povznášajúca prechádzka tajomným lesom Malých Karpát vás prevedie panteónom slovanských bohov, krásnymi zákutiami málo navštevovaných lokalít, bzučiach potôčkov, majestátnych bukov a mytologických príbehov.

Červenokamenská túrička

Zaujímavá turistika s výkladom v okolí panstva Červený kameň a Častianskej doliny. Objavíme staré bane, židovský cintorín a niekoľko kaplniek.

Svätojurská túrička

Táto komentovaná potulka spája tri zaujímavé miesta. Vinohradnícky skanzen so svätojurskou vyhliadkou, hrad Biely Kameň a slovanské hradisko nad Neštichom. 

Zbojnícka túrička

Prírodovedná túrička tajomným zbojníckym lesom. Zažijete rozpravu o priezračnom horskom potoku, majestátnych bukoch a kamenných obroch. Objavíme tisícročný magický predel medzi dobrom a zlom a nebudú chýbať ani zbojníci.

Po stopách horských ľudí

Máte radi prírodu, čerstvý vzduch a poznávanie? Poďte s nami na vychádzku po stopách nemecky hovoriacich drevorubačov nazývaných Huncokárov, ktorí k nám prišli za čias Márie Terézie.