VIANOČNÁ LAMPÁŠOVÁ PREHLIADKA SV. JURA

Mnoho pokladov zostáva skrytých, pokiaľ neviete, kde ich nájdete. Mnoho príbehov zostane utajených, pokiaľ nepoznáte ich aktérov. Mnohé udalosti zostávajú nepochopené, pokiaľ nepoznáte ich súvislosti. Spoločne si posvietime na pamiatky, príbehy a ľudí tohto úžasného mesta, vzdialeného len 16 km od Bratislavy!

Dozviete sa, kde je tajná podzemná chodba, židovská synagóga, alebo kto inšpiroval Brama Stokera k napísaniu svojho slávného románu Dracula. Po prehliadke si užijeme miestny vianočný trh! Začíname o 18:00 hod.  pri vchode do evanjelického cintorína, Prostredná 2, Svätý Jur. ️Končíme na vianočnom trhu. 1x konzumácia punču alebo vareného vína pre dospelého je v cene.

KO SA DOSTAŤ DO SVÄTÉHO JURA
Hlavná autobusová stanica Bratislava Mlynské Nivy: zastávka 21, autobus odchádza o 17:30. Cesta autobusom trvá 33 minút. Z autobusovej zastávky pôjdete 50 m smerom na Prostrednú ulicu a čoskoro sa objavíte pred cintorínom – naším miestom stretnutia. Hlavná vlaková stanica v Bratislave (Hlavná stanica) – choďte vlakom o 17:18 smer Leopodlov, vystúpte vo Svätom Jure a potom choďte 10 minút na miesto stretnutia. Cesta vlakom trvá iba 15 minút. Skontrolujte si svoju dopravu tu: www.busy.sk
Autom: Parkovanie zdarma kdekoľvek v centre mesta.