VIANOČNÁ LAMPÁŠOVÁ PREHLIADKA PEZINKA

Viete čo znamená pôvodný názov Pezinka Bozen? Ktorý kostol je najstarší, kde bola židovská synagóga, či kam sa podel potok, ktorý pretekal stredom mesta? Spoločne si posvietime na pamiatky, príbehy a ľudí tohto úžasného mesta, vzdialeného len 20 km od Bratislavy! Dozviete sa kedy sa začalo ťažiť v Pezinku zlato, odkiaľ sa vzalo pomenovanie Turecký dom, aký nápis zdobí historickú radnicu, kto dal postaviť Mariánsky stĺp na námestí alebo aj to, prečo si mestá delili katov. Začíname o 17:00 pri morovom stĺpe, Radničné námestie. Prehliadku zakončíme na vianočnom trhu Šimák Zámok Pezinok vianočným punčom, ktorý je v cene prehliadky.

AKO SA DOSTAŤ DO PEZINKA
Hlavná autobusová stanica Bratislava Mlynské Nivy: zastávka 22 alebo 20, autobus odchádza o 16.50 a 17.00 hod. Cesta autobusom trvá 44 minút. Vystúpite na autobusovej zastávke Pezinok námestie a prejdete pár metrov do stredu Radničného námestia, ktoré je hneď vedľa zástavky. Objavíte pred morovým stĺpom – naším miestom stretnutia.
Hlavná vlaková stanica v Bratislave (Hlavná stanica) – choďte vlakom o 16:18 smer Trnava, vystúpte v Pezinku a potom choďte 5 minút na miesto stretnutia. Cesta vlakom trvá iba 22 minút. Skontrolujte si svoju dopravu tu: www.busy.sk
Autom: Parkovanie zdarma kdekoľvek v centre mesta.