Cajlanská dobrodružná túrička

Na tejto časom a dĺžkou náročnej túričke navštívime krásne zákutia cajlanských hôr. Začneme netradične poľnou skratkou k malebnej cajlanskej kalvárii ukrytej v lese a odtiaľ sa presunieme na vrcholok Malej Cajlanskej homoly, kde nás budú čakať podmanivé scenérie. Po úvodnej námahe a stúpaní si užijeme prázdny les, ohromné skalné útvary a uvidíme kde stál Starý Zámok II. V druhej polovici túry budeme len klesať a kochať sa prechodom cez rekreačnú oblasť Stupy až k baniam. Zvonka nazrieme do štôlne Budúcnosť a skončíme na psychiatrii na Cajle😀 .
TRVANIE & TRASA
Okruh má cca 16 km a trvá cca 5-6 hod. Nie je vhodný pre malé deti približne do 9 rokov, pretože trasa je dlhá a na začiatku stúpame. Ak však vaše deti majú veľa energie a chcete ich zničiť, neváhajte! Počas túry nás čaká približne 200- metrové predieranie sa neupravenou cestou. Stretávame sa a končíme na rovnakom mieste. Parkovanie je zdarma.
Miesto stretnutia: zaparkujte pri Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela. Naše miesto stretnutia je pri Božiej muke sv. Klementa, ktorá sa nachádza vpravo nad parkoviskom.
 
Dodržiavame platné predpisy a nariadenia vlády ohľadom Covid-19.