Podujatia

Túra na Jelenec, v nedeľu 4. 9. o 13.00 – 18.00 hod.
stredne náročná ale s úžasnými výhľadmi

Pokračujeme túrami vo zvernici v Bielej Skale. V poradí už štvrtá túra v donedávna nedostupnej zvernici začína na Hornej Píle pod Červeným Kameňom. Čakajú nás málo poznané a neznačkované trasy Malých Karpát, rozľahlé lúky, ruiny huncokárskej usadlosti a prenádhené vyhliadky z vrchola Jelenec v nadmorskej výške 695 m.
Prejdeme sa pohodovým tempom v krásnej časti Malých Karpát. Ako je na našich túrach zvykom robíme okruh, takže uvidíme aj cestou späť nové miesta a lokality. Trasa je dlhá približne 14,5 km a trvá cca 5 hod a viac. Túra je stredne náročná pred vrcholom nás čaká jeden strmý asi 50 m úsek. Pôjdeme cez spevnenú aj nespevnenú lesnú cestu. Späť pôjdeme zväčša po asfaltovej ceste. Treba si zobrať pevnú najlepšie vyvýšenú obuv, ideálne sú palice, dlhé nohavice chrániace pred doterným hmyzom a žihľavou, pokrývku hlavy, slnečné okuliare a opaľovací krém, vodu a jedlo. V prípade nepriazne počasia treba mať pribalený pršiplášť.
Začíname na parkovisku na Hornej Píle pred zelenou budovou lesnej správy. Prejdite cez dedinu Píla až na horný koniec, neodbočujte vpravo na Červený Kameň alebo odbočte vľavo a zaparkujte pred zelenou budovou lesnej správy. Je tam napísané Lesná informačná kancelária. Súradnice:48.396462, 17.322663. Na túru sa treba vopred nahlásiť. Túra sa uskutoční v prípade 4 prihlásených dospelých osôb.
Vstupné: Dospelý 10€/osoba
Deti to 12 rokov zdarma
Deti od 12 -18 rokov 4€
Rezervácie:info@modratours.com
Túra na Jelenec

Prehliadka Svätého Jura
2.9. o 18.00 – 20.00 hod.

Zažite príjemný piatkový večer vo Svätom Jure. Čaká vás komentovaná prehliadka mesta, zaujímavé príbehy a nádherné historické centrum. Po prehliadke môžete posedieť v jednej z miestnych vinoték alebo kaviarničiek.
Svätý Jur je malebné mestečko, ktoré vás očarí jedinečnou atmosférou a géniom loci. Zachované historické jadro s neustále obnovujúcou sa renesančnou architektúrou naozaj skrýva veľa pokladov. Svoje kúrie tu mali Zichyovci i Armbrusterovci. Kaštieľ si tu postavili Pálffyovci, kláštor piaristi, židia synagógu a kresťania svoje kostoly.
Svoju stopu tu zanechali aj známe osobnosti ako Chatam Sofer, Móric Beňovský, Eugen Suchoň ale aj Michal Dočolamanský.
Vstupenky:
info@modratours.com, 0903/50 51 52
Vstupné: Dosplelý 15 Eur
Senior, Študent, ZŤP – 13 Eur
Dieťa do 12 rokov zdarma
Dieťa 12-18 rokov 5 Eur
Minimálny počet účastníkov: 4 dospelí
Miesto stretnutia: Prostredná 12, Svätý Jur
pred Infocentrom oproti kaštieľu Pálffy
Parkovanie: zdarma kdekoľvek v meste
Svätý Jur